Arthas Menethil | Human

Warcraft 3 Arthas

Určite môžme povedať, že postava Arthasa patrí k tým najvýraznejším vo svete Warcraftu. V tomto článku sa pozrieme na Arthasa ako človeka, rozoberieme si jeho príbeh. O Arthasovi ako Lich Kingovi bude venovaný ďalší samostatný článok.

Arthas Menethil, korunný princ Loarderonu a rytier striebornej ruky bol synom kráľa Terenasa Menethila II, dediča trónu kráľovstva. Bol trénovaný ako paladin Utherom Lightbringerom. Arthas mal blízky, romantický vzťah s Jainou Proudmore, dcérou admirála Daelina Proudmore. Arthas sa zaviazal k ochrane svojho ľudu a bol odhodlaný zastaviť morovú nákazu.

Napriek svojím sľubom sa Arthas stal jednou z najtemnejších a najsilnejších bytostí, ktoré svet Azerothu poznal. Aj napriek tomu, že zabil nekromancera Kel’Thuzada nebol schopný zastaviť morovú nákazu, ktorá sa rýchlo šírila. Uchyľoval sa čoraz k ráznejším krokom, ktoré vyústili do vypálenia mesta Stratholme a jeho očisteniu od nakazených.

Arthas z pomsty prenasledoval Mal’Ganisa až do Northrendu. Aby dokázal poraziť Mal’Ganisa, získal prekliaty meč menom Frostmourne, tým však stratil svoju dušu. Po tom, čo sa stal rytierom pohromy viedol vojská nemrtvých v snahe o zničenie Loarderonu, Quel’Thalasu a Dalaranu. Arthas nato smeroval do Ice Crown k Frozen Thronu, kde sa stal Lich Kingom.

Arhas bol roky dominantnou osobnosťou kráľa Lichov. Bol porazený v boji vyslancami Alliance a Hordy. Zanechal po sebe plášť kráľa Lichov, ktorý zoberie ďalšia ušľachtilá duša, ktorá bude už navždy držať pohromu po kope.

Článok pre jeho veľký rozsah stále aktualizujeme :).

Zdroj: https://wowwiki.fandom.com/wiki/Arthas_Menethil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *